Brak meczy

Kulczycki brązowym medalistą ME Kadetów

 

Samuel Kulczycki wywalczył brązowy medal turnieju gry pojedynczej kadetów podczas 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym, rozgrywanych w portugalskim Guimaraes.

Dla Olimpii-Unii Grudziądz sukces młodego zawodnika to największe osiągnięcie w historii klubu. Oprócz Kulczyckiego w Mistrzostwach Europy zagrał także drugi zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz - Artur Grela.
 
Kulczycki był także o krok od medalu w grze deblowej wspólnie z Maciejem Kubikiem, gdzie zawodnicy dotarli do ćwierćfinału.
 
Samuel Kulczycki, który w Guimaraes roztsawiony był z numerem siódmym wśród kadetów, w półfinale został pokonany przez reprezentanta Rosji Vladimira Sidorenko 4:2 (-8, 9, 7, -8, 6, 5). W finale gry pojedynczej kadetów spotkają się wspomniany wcześniej Rosjanin oraz turniejowa "dwójka" Szwed Truls Moregardh. Na najniższym stopniu podium obok Samuela Kulczyckiego stanie drugi Rosjanin Maksim Grebnev.
 
Pełne wyniki gra pojedyncza KADETÓW:
R64 KULCZYCKI Samuel POL - CURRY Dylan SCO 4:0
R32 KULCZYCKI Samuel POL - BOTH Oliver HUN 4:3
R16 KULCZYCKI Samuel POL - FRIIS Martin SWE 4:2
1/4 KULCZYCKI Samuel POL - HAMACHE Bilal FRA 4:0
Półfinał SIDORENKO Vladimir RUS - KULCZYCKI Samuel POL 4:2
 
Pełne wyniki gra pojedyncza JUNIORÓW:
R64 GRELA Artur POL - BERTRAND Irvin FRA 1:4
R128 GRELA Artur POL - ANDERSEN Martin DEN 4:2
 
Pełne wyniki turniej debla KADETÓW:
1/32 MONGIUSTI Mattias SMR/ MORRI Andrea SMR - KULCZYCKI Samuel POL/ KUBIK Maciej POL 0:3
1/16 OCSAI Mate HUN /HUZSVAR Erik HUN - KULCZYCKI Samuel POL/ KUBIK Maciej POL 0:3
1/8 IVANOV Gleb RUS /MAKAROV Vladislav RUS - KULCZYCKI Samuel POL/ KUBIK Maciej POL 1:3
1/4 HAMACHE Bilal FRA /ZHENG Dorian FRA-  KULCZYCKI Samuel POL /KUBIK Maciej POL 3:0
 
Pełne wyniki turniej debla JUNIORÓW:
1/32 RUKLIATSOU Uladzislau BLR /KORTCHINSKI Ilia BLR -NALEPA Kamil POL /GRELA  Artur POL 2 3
1/16 MARTINEK Luka CRO /MARTINEK Mislav CRO- NALEPA Kamil POL /GRELA Artur POL 0 3
1/8 PLETEA Cristian ROU/IVONIN Denis RUS-NALEPA Kamil POL /GRELA Artur POL 3 0

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI

WĘGRZYN Anna UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie  
WĘGRZYN Katarzyna UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie  
ZAKRZEWSKA Agata SCKiS HALS Warszawa  
ŚLĄZAK Julia MKS JEDYNKA Łódź  
SZYMCZAK Julia UKS ATS Białystok  
KWIATKOWSKA Elżbieta MKS ROKITA Brzeg Dolny  
KRÓLIKOWSKA Katarzyna GMKS STRZELEC Frysztak  
GRYKO Kamila UKS DOJLIDY Białystok  
GAWORSKA Zuzanna KU AZS UE Wrocław  
PIETKIEWICZ Zbyszek   trener
PIETKIEWICZ Monika   trener
MALINOWSKI Przemysław   fizjoterapeuta
NALEPA Kamil ZKS Drzonków  
WALASZEK Przemysław UKS DOJLIDY Białystok  
PETAŚ Kacper MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda  
JANKOWSKI Jakub ZKS Drzonków  
PYŚK Patryk LKTS Luboń  
KUBIK Maciej KSS ANDROMEDA Warszawa  
GRELA Artur ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz   
ZANDECKI Jan KS AZS AWFiS Gdańsk   
KULCZYCKI Samuel ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz   
WOŚ Alan   trener
SZAFRANEK Piotr   trener

Polska Superliga Tenisa Stołowego. All rights reserved.