• 25 Lut 2020 18:00
    Raport
next

Wygrana z Bytomiem 3:2!

Olimpia-Unia Grudziądz wygrała z 3S Polonią Bytom 3:2 w meczu 14 kolejki Lotto Superligi. Mało brakowało a gospodarze wygraliby za 3 punkty i całe spotkanie 3:0.

Goście przyjechali do Grudziądz bez zawodnika z Hongkongu - Lam Siu Hanga. To otworzyło szansę na korzystny wynik dla podopiecznych Piotra Szafranka. Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa Marco Golli nad 16-letnim Michałem Łysakowskim 3:0.

W drugiej partii zmierzyli się lider zespołu Jeongwoo Park oraz Robert Floras. Najpierw seta do 3 zwyciężył Koreańczyk, a następnie Floras takim samym wynikiem zrewanżował się w drugim secie. W trzecim secie Park zwyciężył 11:9. Czwarty set dostarczył kibicom wielu emocji, gdyż Floras już prowadził 7:3. Kolejne sześć punktów z rzędu zdobył jednak zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz i prowadził 9:7. Końcówkę partii Jeongwoo Park rozstrzygnął na swoją korzyść i pokonał Florasa 3:1.

W trzeciej partii zacięty pojedynek stworzyli Szymon Malicki i Antonin Gavlas. Malicki przy stanie 1:1 w setach i 10:7 w trzecim secie nie zdołał jednak pokonać rywala i Gavlas objął prowadzenie 2:1. Czwarty set to ponownie niezła gra Malickiego, który wygrał 11:6. W piątym secie to Gavlas objął prowadzenie i do końca partii utrzymywał minimum dwupunktową przewagę, pokonując Malickiego 3:2.

W kolejnej partii Marco Golla przegrał z Robertem Florasem 0:2 a to oznaczało że wynik spotkania rozstrzygnie gra deblowa.
W grze podwójnej para Jeongwoo Park i Jan Zandecki pokonała 2:0 parę gości i Olimpia-Unia Grudziądz zdobyła dwa cenne punkty w kontekście walki o utrzymanie w Lotto Superlidze.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - 3S Polonia Bytom 3:2
Marco Golla-Michał Łysakowski 3:0 (11:6 | 11:6 | 11:4)
Jeongwoo Park-Robert Floras 3:1 (11:3 | 3:11 | 11:9 | 11:9)
Szymon Malicki-Antonin Gavlas 2:3 (14:12 | 4:11 | 10:12 | 11:6 | 7:11)
Marco Golla-Robert Floras 0:2 (8:11 | 2:11)
Jeongwoo Park/Jan Zandecki - Michał Łysakowski/Antonin Gavlas 2:0 (11:7 | 11:5)