• 30 Mar 2021 18:00
    Raport
next

Horror w Lęborku dla Grudziądza!

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz pokonała Poltarex Pogoń Lębork 3:1 w sobotnim meczu LOTTO Superligi.

Zwycięstwo nad drużyną z Lęborka pozwoliło wyprzedzić rywali i awansować na 11 miejsce w tabeli. W pierwszej partii meczu zmierzyli się Adam Dosz i Jan Zandecki. Zawodnik z Lęborka prowadził 2:1 w setach i 10:7, jednak to zawodnik z Grudziądza odrobił straty i doprowadził do stanu 2:2. W piątym secie Zandecki szybko objął prowadzenie i prowadził już 8:3. Wydawało się że już nic nie zabierze zwycięstwa Jankowi. Jednak Dosz zdobył kolejne sześć punktów z rzędu i zrobiło się 9:8 dla rywala. Kolejne trzy punkty zdobył Zandecki i wygrał 11:8 oraz całą partię 3:2.

W drugim pojedynku zmierzyli się Marek Prądziński i Maxim Chaplygin. Rosyjski defensor nie sprostał zadaniu i przegrał gładko 0:3 z Prądzińskim.

Trzecia partia dostarczyła nie mniej emocji niż pierwszy pojedynek. Przy stole zmierzyli się Bogusław Koszyk i Marco Golla.
Golla rozpoczął znakomicie i wygrał pierwsze dwa sety. Rywal szybko zrewanżował się i doprowadził do wyrównania 2:2. W piątym, decydującym secie Koszyk prowadził już 9:5 i 10:8, ale nie wykorzystał piłek meczowych i przegrał na przewagi 12:14 z Gollą.

Po trzech partiach i wielkiej radości wśród Olimpii-Unii Grudziądz przy stole zmierzyli się Adam Dosz i Maxim Chaplygin. Tym razem defensor Olimpii-Unii stanął na wysokości zadania, wygrał w dwóch setach i zapewnił przyjezdnym zwycięstwo w całym meczu 3:1.